مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال باشگاه بارسلونا هر بار در سفر به کشورش فشار شدید از اهانت‌ها و حملات رسانه ای را تحمل می‌کند. براستی علت عدم موفقیت مسی در تیم ملی آرژانتین چیست؟


      به نقل از ال‌پایس اسپانیا، لیونل مسی بدون هیچ تردیدی از بهترین بازیکنان حال حاضر دنیای فوتبال حرفه‌ای است و هیچ کارشناسی در فضای بی‌طرف و حرفه‌ای فوتبال جهان به خود اجازه نقد غیر منطقی و بی انصافی در قضاوت موفقیت مسی نمی‌دهد.
مسئله مهم و دغدغه اصلی نویسندگان فوتبال در آمریکای جنوبی و اسپانیا از زمانی کلید می‌خورد و باز آفرینی می‌شود که مسی راهی اردوی تیم ملی کشور شده و قصد درخشش در آلبیسلسته را دارد.
تصورش را بکنید، یک جوان متعصب و عاشق فوتبال در یکی از شهرهای آرژانتین که شاهد هت‌تریک‌های سریالی مسی در لباس بارسلونا است، اتومبیل و منزل مسکونی او را در بهترین منطقه کاتالونیا تماشا می‌کند، در خبرها می‌خواند که مسی با هواپیمای خصوصی باشگاه برای افتتاح آخرین مدل آئودی، مسافرتی 3 ساعته در خاک ژاپن داشته و به همین خاطر 800 هزار یورو دریافت کرده است.
در چنین شرایطی وقتی مسی ما‌ه‌ها و ماه‌ها هیچ کار مثبتی برای فوتبال ملی کشورش انجام نمی‌دهد، چطور می تواند از مردم خشمگین آرژانتین توقع صبوری و حرفه‌ای‌گری در قضاوت را داشته باشد؟
به هر حال این فضای انتقاد و اهانت همیشه برای مسی مخصوصا در خاک آرژانتین وجود دارد اما آنچه که برای اهل فن در فوتبال حرفه‌ای مطرح می‌شود علل اصلی این تفاوت پررنگ است.
آیا همه علل در نداشتن تعصب خلاصه می‌شود؟ آیا مسی که به اخلاق خوب، امور خیریه، عشق به محرومان روزاریو، نوع‌دوستی و نداشتن حاشیه‌های مرسوم در فوتبال اروپا مشهور است چنین اتهامی را به خود قبول می‌کند؟
برآیند بیشتر بردارهای موجود تحت فشار رسانه‌ای شدید آرژانتین نشان می‌دهد که اکثر کارشناسان علت اصلی عدم موفقیت مسی در لباس آرژانتین را نداشتن مکمل می‌دانند.
به ترکیب بارسلونا در بازی‌های اصلی و حساس نگاه کنید؟
در لحظات ملتهب بازی تنها چیزی که گواردیولا منتظر تماشای آن است گلزنی مسی است و برای رسیدن به این مهم چه لازم دارد؟ یک لحظه درخشش از سوی اینیستا، ژاوی، پویول، سانچس، بوسکتس، آبیدال، کیتا، آلوز، فابرگاس، پیکه، ویا، پدرو و یا آفلای.
هر کدام از این اسامی به تنهایی برای آنکه مسی بارها در طول یک بازی فرصت گلزنی داشته باشد کافی است و اگر اغراق نباشد هر کدام از این اسامی برای آنکه حتی کم‌کاری مسی هم دیده نشود کفایت می‌کند.
اکنون به ترکیب تیم ملی فوتبال آرژانتین رجوع می‌کنیم، جایی که چهره‌های سرشناس کم ندارد اما اکثر کارشناسان زبده فوتبال جهان بر این باورند که این اسامی نسبتا بزرگ هرگز توانایی همکاری را با مارادونای کاتالونیا ندارند.
در خط دفاعی آرژانتین که مقابل بولیوی پراشتباه ظاهر شد کدام اسم می‌تواند در حد نام‌های آبی و اناری پوشان مقاومت کند؟ سابالتا، بوردیسو یا دمیکلیس؟
در خط میانی که شاید مهمترین نقش را برای تغذیه مسی عهده‌دار است به چه اسامی می‌شود استناد کرد؟ گاگو، پاستوره، ماسکرانو یا آلوارس؟
و سرانجام مکمل‌های اصلی مسی در خط حمله که عبارتند از هیگواین، دنیس، آخرو و لاوتزی که هر یک ستاره‌ای است در فوتبال حرفه‌ای امروز اما نمی‌تواند مانند هم‌تیمی‌های رویایی زمان مارادونا، که در سایه اسطوره فقط به نام آرژانتین عرق می‌ریختند این بار برای دومین دیه‌گو بدوند و بدرخشند.


 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات